Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Den daňové svobody 2015 v Třebíči

20. 06. 2015

V pondělí 22. 6. se po celé republice bude slavit den, kdy lidé přestávají pracovat na daně. Výjimkou nebude ani Třebíč, kde se na Karlově náměstí chystají příznivci Svobodných během dne lidem tento svátek připomenout. Chtějí tak upozornit na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá.

Den daňové svobody 2015 v Třebíči

Třebíč – V pondělí 22. 6. se po celé republice bude slavit den, kdy lidé přestávají pracovat na daně. Výjimkou nebude ani Třebíč, kde se na Karlově náměstí chystají příznivci Svobodných během dne lidem tento svátek připomenout. Chtějí tak upozornit na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá. V obchodě Sklo a porcelán – Antonín Antoš v Jejkovské bráně bude po celý den možnost podepsat petici za svobodnější život a podnikání.

„Daně v naší zemi jsou tak vysoké, že v podstatě do 22. června pracujeme na stát. To znamená, že nám stát na daních bere téměř polovinu výdělků. Je to vlastně jako kdybychom každý den celé dopoledne pracovali na zaplacení daní a až odpoledne na sebe,“ řekl předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

Nejkratší dobu pracují na stát z Evropanů Litevci, kteří slaví den daňové svobody posledního dubna. Švýcaři o den později. „Daňový systém v ČR je z hlediska své struktury podobný ostatním daňovým systémům v EU. Podle našeho nedávného průzkumu je však v České republice poměrně pesimisticky vnímána daňová jistota, tedy schopnost stanovit, jak vysoké daně a v jakém členění bude poplatník v krátkodobém i dlouhodobém časovém horizontu ze své podnikatelské činnosti povinen platit. Daňovým poplatníkům přitom nejvíce vadí časté změny v daňové legislativě a nejednoznačnost a náhlé zvraty stanovisek daňové správy,“ upřesnila Radka Mašková, ředitelka v daňovém oddělení společnosti Deloitte. Tato společnost termín dne daňové svobody spočítala.

Svobodní jsou politickou stranou, která prosazuje nižší daně, méně byrokracie a nepřijetí eura. V posledních celorepublikových volbách, kdy se volili čeští europoslanci, získala jednoho europoslance, kterým se stal Petr Mach. Od posledních komunálních voleb ji dále zastupuje i téměř 100 zastupitelů.