Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Každému vrátit přinejmenším 648 Kč!

08. 10. 2014

Máme levicovou vládu, mohli bychom si tedy naivně myslet, že udělá něco pro to, aby lidé měli pro sebe více peněz. Zatím ale v tomto směru nic nepodniká a nevypadá to, že by se chystala. Město sice nemá velké páky, ale něco udělat přeci jen může. Třebíč může lidem nechat alespoň o 648 korun ročně více. Pro početné rodiny nezanedbatelná částka.

Každému vrátit přinejmenším 648 Kč!

Kde se ty peníze vezmou? Chtělo by se říci, že bude stačit, když se nevezmou. 648 korun je totiž výše poplatku za svoz odpadů. A ten my chceme zrušit. Poplatek se pak platit nebude a všem jejich peníze zůstanou. Dnes se sice nosí spíše daně a poplatky zvyšovat, zvláště ty za odpad, ale je řada velmi dobrých důvodů, proč to udělat přesně naopak.

Předně, příjmy města jsou zhruba půl miliardy korun, žádné drobné. Tím, že se z nich odkrojí 23 miliónů, které lidem zůstanou, město nijak výrazně nezchudne. Jen nebude moci tolik rozhazovat. Podstatné je, že odmítáme zadlužování města (a nejen města, ale i státu – ideálně by to mělo být zakotveno už v Ústavě, jako je tomu v zahraničí), takže peníze se skutečně musí ušetřit, nesmí se shánět jinde!

Možností, kde šetřit, je mnoho. V různých (někdy až nesmyslných) investicích se promrhávají velké částky, dále město každý rok dotuje kdekterou činnost a zábavu dospělých, pořádá ztrátové kulturní akce, dotuje ZMVŠ, vydává sebepropagační Třebíčský zpravodaj atd. A dá se říci: tohle ze svých peněz platíte. Nebo si můžete peníze nechat a utratit je tak, jak VY uznáte za vhodné.