Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Třebíč pod lupou – to je vtip?

15. 08. 2015

Zbytečné až směšné projekty – to je doména Třebíče. Ostatní (důležité) věci jako by byly až někde na druhé koleji. Podívejme se na aktuální výdobytek s názvem Třebíč pod lupou, který se údajně zaměřuje na významné investice města.

Třebíč pod lupou – to je vtip?

Koncem července město Třebíč na svých stránkách informovalo o tom, že bude čerpat dotaci na částečné financování „Moderního řízení pro Město Třebíč“. Výsledkem, který můžeme vidět, je webová stránka s honosným názvem „Třebíč – Akce města pod lupou“. Schválně se tam jděte podívat, to vám stojí za to.

Budu doufat, že jste web důkladně prošli a prohlédli si pod lupou všechny uváděné investiční akce. Já osobně tam ale bohužel nic pod lupou nenašel – vy ano? Není mi známo, kolik tahle legrace má stát, ale zakázka pro firmu McRai každopádně dobrá (na portálu zakázek jsem ji nenašel…). Reklamní stránka, na které člověk najde pár fotek, cenu, jeden dva odstavce propagačního textu a reklamu na EU. Smysl? Neznám, ten mi zcela uniká.

Pod lupou jsem čekal podrobné informace pro občana, který se o věci chce něco dozvědět – kdo to dělal, odkaz na zakázku, rozpočet, průběh, náklady na budoucí provoz, předpokládaná životnost, … – zkrátka podrobnosti! Nic z toho „pod lupou“ nenacházím. Přijde mi to jako naprostý výsměch. Jako by mi z radnice vzkazovali, že tohle mi prostě musí stačit.

Město Třebíč se intenzivně věnuje podobným „projektům“, jejichž přínos je záporný (byl by nulový, kdyby se nemrhalo veřejnými penězi, a to včetně započtení placených úředníků), nicméně pak se v tisku dočteme, že to, co město dělat má, nedělá či absolutně nezvládá. Nyní například roky připravovaný nový poušovský most. Jaké že jsou potíže? Peníze. Moc jich prý není. Holt na něco jsou, na něco ne, to snad každému dojde, ne?

Ale nevadí! Optimista v nás by mohl říct, že zato ale pak bude moc hezká stránka plná fotek na stránkách Pod lupou…